KONST / Litografier / Färglitografi 5966041
nr 596 6041
Färglitografi
Signerad, Berg, 40 x 45
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 augusti 2009
kl 19:13:32
31/8 19:08:31
Marieberg
Lis Husberg (f. 1920)
Strömbergshyttans glasbruk
Glasbruket hade grundats redan 1876 under namnet Lindefors glasbruk.
Gustavsbergs Porslinfabrik
Gustavsbergs Studio